Geçtiğimiz haftalarda hızlı yükselişi ile dikkat çeken geçen kripto para birimi Bitcoin, yeni haftaya düşüş ile başladı. Geçtiğimiz hafta başından itibaren hafta sonuna kadar 40 bin dolar seviyelerini gören kripto para birimi, haftanın ilk gününde beklentilerin altında seyretti ve 38 bin dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin, dalgalı bir şekilde seyretmeye devam ediyor

Haftayı çokta sürpriz olmayan bir sonuç ile sonlandıran Bitcoin‘in hafta başında 38 bin dolar seviyesine geriledi. Bitcoin’in beklenen artışı gösterememesi analistler tarafından, kar realizasyonlarının gerilemesi yüzünden olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Bitcoin fiyatının 41 bin doları test etmeye çalışmasında, Bill Miller’in hedge fonu Miller Opportunity Trust ile SEC’e verdiği bildirimde, Grayscale üzerinden Bitcoin’e yatırım yapacağını belirtmesinin etkili olduğu iddia ediliyor.

Ek olarak analistler, Bitcoin fiyatının 38 bin dolar seviyesinin üzerinde kalması halinde yeniden 40 bin dolar seviyelerinde hedeflenmesini bekliyorlar.

Son olarak yeni güne 38 bin dolar seviyelerinde başlayan Bitcoin’in, öğle saatlerinde yeniden 39 bin dolar seviyelerine yükseldiğini belirtelim.